جهش ویروس کرونا شایعه است


در اواخر سال ۲۰۱۹ میلادی، یک ویروس کرونای جدید به عنوان عامل ایجاد گروهی از موارد پنومونی در شهر ووهان چین شناسایی شد. این بیماری به سرعت گسترش یافت که نتیجه آن همه گیر شدن در سطح جهان بود. در فوریه ۲۰۲۰ میلادی، سازمان بهداشت جهانی بیماری کرونا را مشخص کرد. ویروس سندرم تنفسی حاد که گاهی نیز سبب مرگ بیماران می شود که البته در این میان انتشار اخبار ضد و نقیض در خصوص این بیماری باعث تشویش اذهان عمومی در جهان شده است. به تازگی برخی شبکه های اجتماعی با انتشار خبری مدعی شدند که این ویروس جهش می یابد و علائم آن تغییر پیدا می کند. خبری که با سخنان حسن ابوالقاسمی مدیر پروژه پلاسمادرمانی کرونا تکذیب شد.

شایعه

جهش ویروس کرونا

پاسخ به شایعه

حسن ابوالقاسمی مدیر پروژه پلاسمادرمانی کرونا، با بیان اینکه تحقیقات تنها راه پاسخ دادن به سؤالات در خصوص ویروس ناشناخته کرونا است، عنوان کرد: صحبت درباره جهش ویروس کرونا اشتباه است بلکه این ویروس همانی است که در شروع وجود داشت و فقط به مرور زمان علایم بیشتر خودنمایی می کند که علایم گوارشی نیز از همین موارد است. تحقیقات نیاز به تسهیل در امور دارد و در خصوص کرونا و در هنگام شیوع این اپیدمی، این مهم انجام شد. به عنوان مثال مجوزهای کار تحقیقاتی که روی پلاسما برای درمان کرونا انجام دادیم، بیشتر از دو یا سه روز به طول نیانجامید درحالی‌که به صورت عادی زمان بسیار بیشتری طول می کشید.

استاد دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله تصریح کرد: کماکان همه علائمی که در بیماران مبتلا به کرونا رویت می شود همان هایی هستد که از قبل می شناختیم؛ در واقع شایع ترین علایم سرفه، تنگی تنفس و تب نه چندان بالا هستند اما به مرور زمان علایم بیشتری مانند اختلال بویایی و دردهای عضلانی نمایان شد. دردهای عضلانی در برخی از بیماران حتی چندین روز قبل از علایم اصلی بروز پیدا می کند.

 

26 خرداد 1399
نویسنده : کد خبر: 83764567 | بازدید ها : 511 نفر

مطالب مرتبط

آخرین اخبار و مطالب

چند لحظه صبر کنید