کسانی که نباید ماسک بزنند


ونیسف در گزارشی نوشت: سازمان جهانی بهداشت توصیه می‌کند که کودکان پنج ساله و کوچک تر نباید ماسک بزنند. این امر بر مبنای ایمنی کودک و توجه به این که مقاطع رشد و تکامل کودکان خردسال ممکن است در سنین مختلف اتفاق بیفتد، استوار است.

در این گزارش آمده است: برخی کشورها توصیه‌های متفاوتی درباره استفاده کودکان از ماسک دارند بنابراین باید برای کسب اطلاعات مرتبط با سنین مختلف با سازمان‌ها و مقامات محلی تماس بگیرید. اگر آنها اعلام کرده‌اند که کودکان پنج ساله و کوچکتر باید ماسک بزنند، در این صورت باید کودک در محدوده دید مستقیم شما یا یک سرپرست دیگر باشد تا بر استفاده ایمن از ماسک نظارت کنید.

اگر شما یا یکی از اعضای خانواده دارای بیماری یا معلولیت است که استفاده از ماسک را سخت می‌سازد، درباره بهترین تصمیم با پزشک مشورت کنید.

وقتی تمرین می‌کنید، مکانی را انتخاب کنید که استفاده از ماسک ضروری نیست مانند خانه یا در فضایی که می‌توانید فاصله اجتماعی ایمنی از دیگران داشته باشید (مثلا فضای بیرون).

کودکان یا افراد بالغ نباید در زمان ورزش یا انجام فعالیت‌های جسمانی ماسک بپوشند تا تنفس خود را دچار خطر نسازند.  عرق ممکن است ماسک را مرطوب کند و بدین ترتیب تنفس سخت‌تر شده و رشد میکروب ‌ها آسان‌تر شود.

این گزارش را دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به نقل از یونیسف امروز - دوشنبه - منتشر کرد.

10 مهر 1399
نویسنده : 84048727 ایرنا | بازدید ها : 224 نفر

مطالب مرتبط

آخرین اخبار و مطالب

چند لحظه صبر کنید